شنیون-دم-اسبی-به-سبک-متد-روسی

انواع مدل مو سال 2024

شاید برای خیلی از ما سوال شده باشد که کدام دیزاین مو متناسب با چهره و فرم صورتمان است؟ جدیدترین انواع مدل مو سال 2024 چگونه است؟  آیا انتخاب رنگ مو در دیزاین مو موثر است؟ بله، برای داشتن یک دیزاین خوب و جذاب علاوه بر نوع دیزاین و مهارت انجام آن، رنگ مو، فرم صورت، سن فرد و هزاران عامل دیگر در زیبایی دیزاین مو موثر است.

شنیون-دم-اسبی-به-سبک-متد-روسی

در حال حاضر مانند گذشته چندین نوع محدود دیزاین مو وجود ندارد، بلکه امروزه هزاران نوع دیزاین مو برای همه نوع سلیقه وجود دارد که در ادامه مطلب آن ها را توضیح خواهیم داد.

انواع دیزاین مو

 1. بافت: بافت به این صورت شکل می گیرد که به کمک چند رشته موی، مو ها با حالتی منظم و هنرمندانه به هم تنیده می شوند. بافت مو نیز انواع مختلفی دارد که در این مقاله به رایج ترین آن ها اشاره می کنیم.

انواع بافت مو:

 • بافت موی به صورت تل، که قسمت جلوی سر قرار می گیرد و جلوه زیبایی به چهره می بخشد.
 • بافت موی ساده
 • بافت مکزیکی، آفریقایی
 • بافت تیغ ماهی
 1. براشینگ: براشینگ موی به معنی سشوار کشیدن و حالت دادن به موی است که می تواند مو را مرتب کند و حالت خوبی به آن ببخشد. موی سر در اثر حرارت حاصله از سشوار پولک های مو بسته شده و در این حالت مو به شکل نرم و یک دستی در می آید، البته بایستی توجه داشت که حرارت بالای سشوار می تواند به مو های سالم فرد آسیب بزند و همیشه درجه روی سشوار را باید متناسب با جنس مو تنظیم کرده و برای زمان معینی از آن استفاده کرد تا بیش از پیش به مو لطمه وارد نکند.

در این حالت می توان مو را به صورت های مختلفی دیزاین کرد که این روش نیز بسیار محبوب است.

 1. شینیون: در معنای عام و جا افتاده در میان مردم، شینیون به عملی گفته می شود که موهای بلند سر را به وسیله ابزاری یا سنجاق یا کش مو در یکجا جمع کرده و به آن مدل های خاصی داده شود. هم چنین یکی از رایج ترین مدل مو بین دختران و زنان برای زیبایی و دیزاین موی سر، شینیون است که روز به روز در حال به روز شدن و دست خوش تغییر است. کاری است که هنر و مهارت بالایی می طلبد و با تبحر خاصی باید مو ها به طور یک جا حالت بگیرند، شینیون نیز انواع مختلفی دارد، در هر کدام اقدامی صورت می گیرد که خود را از دیگری متمایز می کند. متخصصین تیم سالن زیبایی متناسب با فرم صورت، رنگ و حجم مو شینیون را برای مشتریان خود آماده می کنند.

بیشتر بخوانید: بهترین آرایشگاه شینیون در تهران

نمونه-کار-دنیای-چهره

انواع شینیون مو

شینیون با توجه به ابزار مورد استفاده می تواند حالتی متفاوت پیدا می کند ، به همین دلیل انواع مختلفی دارد، اما در اینجا به موارد بسیار کلی و مرسوم آن اشاره می کنیم اما می توانید انواع شینیون مو را به صورت جزئی در این مقاله بخوانید.

 • شینیون شلخته، حالتی از موی است که هیچ نظم خاصی در آن به کار نرفته است و مو ها به صورت شلخته جمع شده اند.
 • شینیون نیمه باز، در این نوع شینیون مو ها به دو دسته تقسیم می شود، یک دسته دریکجا جمع و بسته می شود و دسته بعدی هم به صورت باز قرار می گیرند.
 • شینیون بسته، موهای بلند را معمولاٌ با حالت شینیون بسته جمع می کنند.
 1. مدل مو نیم باز مجلسی
 2. مدل مو باز مجلسی
 3. و...

اما دیزاین مو می تواند دسته بندی دیگری نیز داشته باشد، برای مثال دیزاین مو برای جشن تولد، دیزاین مو عروس، دیزاین مو برای جسن نامزدی، دیزاین مو دخترانه و… که باتوجه به اهمیت مراسم و سن فرد مدل دیزاین مو تغییر می کند.

نتیجه گیری

قبل از انجام کاری، حتما از پیش در مورد سالن زیبایی تحقیق کنید و برای اطمینان حاصل کردن از کار تخصصی آن ها از مدل های ژورنالی  آن ها استفاده کنید، حتما به میزان تجربه، دوره های گذرانده شده آموزشی افرادحاضردر سالن توجه کنید، در سالن های زیبایی نکته ای که حائزاهمیت است آن است که مواد و تجهیزات مورد استفاده از کیفیتو کمیت خوبی برخوردار باشد، در غیر صورت می تواند خسارات جبران ناپذیری به سلامتی و زیبایی تان وارد کند.

هر کدام از آن اعمال مراحل مختلفی را طی می کند، که ممکن است زمان بر باشد و باید صبر کنید تا نتیجه دلخواه حاصل شود. همینطور از قبل برنامه ریزی داشته و طبق زمان بندی مناسب خود به سالن زیبایی مراجعه و خدمات دریافت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =

مطالب مرتبط