کراتینه موهای کوتاه

کراتینه موهای کوتاه

یک کلیشه رایج در مورد صاف کردن با کراتینه این است که فقط برای موهای بلند کار می کند. این باور درست نیست! خانم هایی با موهای کوتاه می توانند این روش را انجام دهند تا موهایی صاف و زیبا داشته باشند که همیشه آرزوی آن را داشتند. درمان کراتینه موهای کوتاه می تواند کمکی بزرگ برای رفع بسیاری از مشکلات افراد با موهای کوتاه مجعد باشد. در این مقاله به بررسی مزایای کراتینه موهای کوتاه می‌پردازیم.

کراتینه موی کوتاه

کراتینه موهای کوتاه چیست؟

کراتینه چه برای برای موهای کوتاه یا بلند یک پروتئین طبیعی در موهای انسان است. ایده پشت درمان کراتینه مو این است که فضای خالی بین موها را با کراتین پر کنید و از دمای بالای اتوی مو استفاده کنید تا مطمئن شوید که داخل موهای شما پر شده و غیر قابل مشاهده است. دمای بالا موها را صاف و ابریشمی می کند و به آن استحکام و حجم بیشتری می دهد.

صاف کردن مو با کراتینه بسیار موثر است زیرا پیوندهای دی سولفید موجود که باعث مجعد شدن موهای شما می‌شود را می شکند و آن را کاملا صاف می کند. معمولاً سه مرحله کراتینه درمانی وجود دارد که آرامش بخش، خنثی کننده و حالت دهنده است. در مرحله اول، قلیاها ساختار مو را تغییر می دهند. تعادل pH در مرحله دوم بازیابی می شود. پس از رسیدن به اثر لازم، محلول شیمیایی شسته می شود. آخرین کاری که باید انجام دهید این است که با استفاده از نرم کننده مو، موها را نرم کنید.

کراتین حتی فرفری ترین موها را نیز صاف می کند. علاوه بر این، کراتین مو را آبرسانی می کند و آن را قوی تر و شاداب تر می کند.

چرا موهای کوتاه به درمان کراتینه نیاز دارند؟

درمان کراتینه روی موهای کوتاه می تواند تبدیل به یک جادوی واقعی شود. ما می دانیم که برای خانم هایی که موهای کوتاهی دارند، اگر موهای آشفته و مجعد داشته باشند، مرتب کردن موهایشان سخت است. تفاوت اصلی بین موهای بلند و کوتاه این است که اگر موهای کوتاهی دارید، نمی توانید مدل مو مثل دم اسبی درست کنید. مدل دادن یک امر ضروری است و می دانیم که این روال روزمره به دلیل استفاده مکرر از وسایل گرمایشی می تواند برای موها خطرناک باشد. به همین دلیل است که درمان کراتینه روی موهای طبیعی کوتاه ضروری است. کراتینه به شما کمک می‌کند تا موهای کوتاه را بسیار حجیم‌تر کنید بدون اینکه موهایتان را سنگین کنید.

 ویژگی های کراتینه درمانی برای موهای کوتاه

درمان کراتینه روی موهای کوتاه بسیار زیبا به نظر می رسد. ویژگی اصلی کار با موهای کوتاه، سطح و حجم کمی از مو است که باید درمان شود، که زمان انجام کراتینه کردن را کاهش می دهد. به طور کلی کراتینه درمانی برای موهای کوتاه نیز مزایای مختلفی دارد. در اینجا برخی از ویژگی‌های کراتین درمانی برای موهای کوتاه را شرح می‌دهیم:

افزایش حجم و پرکنندگی موها

 • کراتین موها را ضخیم‌تر و پرپشت‌تر می‌کند.
 • این ویژگی به ویژه برای موهای نازک و کم‌پشت مفید است.

افزایش نرمی و لطافت موها

 • کراتین به موها صافی و لطافت بیشتری می‌بخشد.
 • موها نرم‌تر و آسان‌تر شانه می‌شوند.

کاهش فر و موج طبیعی موها

 • کراتین میزان فر و موج طبیعی موها را کاهش می‌دهد.
 • این ویژگی برای موهای فر و موجدار مناسب است.

افزایش براقی و درخشندگی موها

 • کراتین به موها براقی و درخشندگی بیشتری می‌بخشد.
 • این ویژگی به ظاهر موها جلوه بهتری می‌دهد.

حفاظت در برابر آسیب‌های محیطی

 • کراتین موها را در برابر آسیب‌های ناشی از رنگ، دما و آلودگی محافظت می‌کند.
 • باعث دوام و ماندگاری بهتر رنگ موها نیز می‌شود.

سهولت در استایل‌دهی

 • کراتین موها را نرم‌تر و قابل‌انعطاف‌تر می‌کند.
 • استایل‌دهی موها آسان‌تر می‌شود.

این ویژگی‌ها به ویژه برای موهای کوتاه مفید هستند و می‌توانند به بهبود سلامت و زیبایی ظاهر موها کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + دوازده =

مطالب مرتبط