پروتئین تراپی

پروتئین تراپی مو و فیلم آموزش

پروتئین تراپی مو چیست؟ داشتن موهایی زیبا و سالم تاثیر بسیار زیادی در زیبایی ظاهری افراد دارد. بسیاری از افراد با روش‌های نادرست بسیاری، به موهای خود آسیب می‌زنند که این روش‌ها می‌تواند به وسیله خود فرد و یا سالن‌های زیبایی صورت بگیرد.روش‌هایی که خود فرد می‌تواند به موهایش آسیب بزند می‌تواند اتو کردن‌های مداوم و یا استفاده از رنگ و دکلره و… باشد. افرادی که به‌ صورت مداوم با استفاده از رنگ‌های شیمیایی موهای خود را رنگ می‌ کنند می‌توانند به‌مرور زمان آسیب‌های جدی به موی خود وارد کنند.

برخی از افراد نیز برای کراتینه مو و صاف کردن موهای خود به سالن‌های زیبایی با افراد بی‌تجربه مراجعه می‌کنند. شاید به گوش شما هم رسیده باشد که می‌گویند کراتینه‌ی مو و یا پروتئین تراپی مو و یا روش‌های دیگر برای مو مضر هستند.
اما مسئله اصلی این است که این روش‌ها در سالن‌های زیبایی بدون تجربه انجام‌شده و به‌جای تقویت موها به موها آسیب رسیده‌ است. در حالت کلی این روش ها اگر درست انجام شوند برای مو مفید هستند . اما حال با موهای آسیب‌دیده چه می‌توان کرد؟
یکی از روش‌های احیای موی از بین رفته پروتئین تراپی است. اما پروتئین تراپی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

یکی از اجزای اصلی موها پروتئین‌ها هستند که در سلامت مو نقش بسیاری دارد ازهمین‌ رو روش‌هایی برای احیای موی از دست‌ رفته وجود دارد به نام پروتئین تراپی، که در ادامه در رابطه با آن توضیحاتی را قرار خواهیم داد.

با روش با استفاده از محصولاتی که سرشار از پروتئین هستند موجب تقویت و جذب بیشتر مواد کراتین می‌شوید. در این روش در واقع با اتصال پروتئین‌های هیدرولیز شده به کوتیکول های مو موجب تقویت لایه‌های کوتیکول و ترمیم رشته‌های مو می‌شود.البته لازم است به این‌موضوع نیز اشاره کنیم که نوع رژیم غذایی و استفاده از پروتئین نیز در میزان پروتئین موجود در مو مؤثر است.

اما چگونه متوجه شویم که موهای ما نیاز به پروتئین دارد ؟
پنج نشانه در موهای شما وجود دارد که نشان‌ دهنده کمبود پروتئین است از جمله آن‌ها می‌توان به از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مو، خشک و وز شدن موها، نرم و نازک شدن موها، شکستگی و ریزش موها اشاره کرد.

00:55
truncate dir-rtl

پروتئین پلکس برای موی آدامسی

فواید پروتئین تراپی

همان‌طور که در ابتدای مقاله گفتیم فواید پروتئین تراپی بسیار است و هدف اصلی آن ترمیم بافت موها است و اگر این روش به همراه آب‌رسانی و مرطوب کنندگی استفاده شود تاثیر دوچندانی خواهد داشت.
برای این‌که از این روش استفاده کنید ابتدا باید توسط یک شخص باتجربه از کمبود پروتئین موی خود مطمئن شوید زیرا درصورتی‌که موهای شما به پروتئین نیاز نداشته باشد و شما از این روش استفاده کنید به آسیب بیشتری به موهایتان وارد می‌شود .
پس مهم‌ترین نکته در انجام این روش انتخاب یک شخص با مهارت و یا یک سالن زیبایی ماهر در این زمینه می‌باشد.

02:21
truncate dir-rtl

نحوه آنالیز مو در دنیای چهره ها

سؤالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =

مطالب مرتبط