عوارض پروتئین تراپی

عوارض پروتئین تراپی چیست؟

برخی از افراد قبل از انجام احیای موی خود نگران عوارض پروتئین تراپی هستند. به طور کلی باید توجه داشته باشید که استفاده از روش‌های درمان و محصولات می‌تواند با عوارض نیز همراه باشد. به عنوان مثال یکی از عوارض این روش می‌تواند استفاده نادرست و آسیب بیشتر به موها شود و عارضه دیگر این روش می‌تواند ایجاد حساسیت یا آلرژی پوستی باشد. قبل ‌از این ‌که اقدام به پروتئین تراپی کنید بهتر است با یک متخصص در سالن زیبایی مشورت داشته باشید تا از نیاز موهای خود مطلع شوید. در سالن زیبایی دنیای چهره‌ها قبل ‌از هر کاری ابتدا موی شما توسط کارشناسان بررسی شده و در صورت نیاز از روش‌ هایی مانند پروتئین تراپی و کراتین استفاده می ‌شود در غیر این صورت از روش‌ های جایگزین دیگری در صورت تمایل شما استفاده خواهد شد.

درمان پروتئین برای مو خوب است؟

پروتئین تراپی مو می تواند بسیار برای مو مفید باشد. اگر موهایی کدر، خشک یا آسیب دیده دارید، یکی از گزینه‌های شما برای احیای موها استفاده از این روش است. درمان های پروتئینی می تواند به مدیریت کاهش پروتئین از موهای شما و تغذیه آن ها کمک کند. با این حال، درمان های پروتئینی باید فقط در مواقعی که بسیار ضروری است انجام شود. درمان‌های مکرر پروتئین می‌تواند عوارض پروتئین تراپی را در پیش داشته باشد. یکی از از عوارض پروتئین تراپی منجر به اضافه بار پروتئین در موهای شما می شود و ممکن است آسیب بیشتری به موها وارد کند. همچنین می تواند موهای شما را خشک و شکننده کند و باعث دو شاخه شدن آن ها شود.

عوارض پروتئین تراپی و آسیب های احتمالی

با این حال که پروتئین درمانی می تواند برای تقویت مو ها مفید باشد اما دریافت درمان های پروتئینی بیش از حد اغلب می تواند به موهای شما آسیب جدی وارد کند. اگرچه درمان ‌های پروتئینی برای تغذیه مو انجام می‌شود، اما قرار دادن موهای خود در معرض درمان‌ های پروتئینی مکرر می ‌تواند باعث آسیب بیش تر شود. این درمان ها می توانند موهای شما را خشک و شکننده کنند و منجر به شکستگی بیش تر شوند. استفاده  بیش از حد از درمان های پروتئینی نیز ممکن است باعث ریزش مو نیز شود.

درمان های پروتئینی در مقابل کراتینه کردن مو

اگر نگرانی شما موهای خشک و آسیب دیده است، درمان پروتئین گزینه بهتری نسبت به کراتین کردن خواهد بود. کراتین مو یکی از روش ‌های بازگرداندن زیبایی به موها است که موها را صاف، براق و قابل کنترل می کند. درمان کراتینه موها را صاف می کند و می تواند برای افرادی که موهای مجعد یا موج دار دارند مفید باشد. اگر موهای وز و خشک دارید و می‌خواهید صاف باشند، درمان‌های کراتینه بهتر است. از طرف دیگر، درمان های پروتئینی لزوماً موهای شما را صاف نمی کند. این کارها برای تغذیه موهای شما و ترمیم آسیب انجام می شود. در واقع برای تقویت موها بهتر است که از روش پروتئین درمانی استفاده شود. این روش بیش تر خاصیت درمانی و تقویتی دارد.

عوارض جانبی در درمان های پروتئینی مو

زیاده روی کردن در درمان های پروتئینی مو می تواند به شدت به موهای شما آسیب برساند و ممکن است عوارض جانبی دیگری نیز ایجاد کند. در اینجا برخی عوارض های جانبی در زیاده روی کردن و استفاده مکرر از پروتئین درمانی مو آورده شده است:

  • ایجاد خشکی در مو
  • شکستگی یا شکنندگی مو
  • کشیدگی موها و در نتیجه ایجاد سر درد
  • ریزش مو

کلام پایانی

در این مقاله سعی داشتیم تا از عوارض پروتئین تراپی و آسیب های احتمالی آن صحبت کنیم. این در حالی است که به صورت کلی درمان های پروتئینی می‌توانند برای موها مفید باشند اما باید توجه داشته باشید که هر روشی که خاصیت درمانی نیز دارد اگر به صورت مکرر استفاده شود و در استفاده از آن ها زیاده روی شود ممکن است آسیب زا باشد. در استفاده از روش های تقویت کننده نیز باید تعادل را رعایت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 8 =

مطالب مرتبط