info[at]donyayechehreha.com

۵ دقیقه
رنگ-و-لایت

رنگ مو و لایت

آنچه می خوانید...
5/5 - (1 امتیاز)

همیشه انتخاب رنگ موی مناسب ، مسئله ای است که افراد بسیاری با آن درگیر هستند، زیرا انتخاب رنگ مناسب و متناسب با رنگ صورت وچهره ، زیبایی خاصی را در فرد به وجود خواهد آورد و رنگ مو از جمله کارهایی است که نیاز به مهارت بالایی برای رسیدن به نتایج مشخص دارد. اما برای داشتن یک رنگ موی مناسب و آنچه مد نظرتان هست، باید رنگ مو و لایت را نزد بهترین آرایشگاه یا سالن زیبایی انجام دهیم.

کدام رنگ مو برای من بهتر است؟

آیا تابه حال شده است، به این موضوع فکر کنید که کدام رنگ مو برایتان بهتر است؟ شاید برای انتخاب رنگ مویی که مناسبتان هست، حدس هایی بزنید و اما باز هم اطمینان لازم را ندارید. متخصصین و افرادیکه در آرایشگاه ها مشغول به کار هستند چگونه رنگ موی مناسب شمارا به خوبی پیدا می کنند؟ فاکتورهایی وجود دارد که در صورت دانستن آن ها می توان به خوبی رنگ مویی که برایمان مناسب است را پیدا کنیم.

برای انتخاب رنگ مو بررسی کنید پوستتان گرم است یا سرد؟

اما چگونه گرم یا سرد بودن پوست را می توان تشخیص داد؟ شما به راحتی و با نگاه کردن به رگ های داخل بازو می توانید این موضوع را تشخیص دهید. اگر رگ های شما به رنگ سبز است یعنی پوست شما گرم است. اگر رگ های شما به رنگ آبی است یعنی پوست شما سرد است.

عموما افرادی که پوست آنها گرم است، چشم و موی تیره دارند اما افرادی که پوست آنها سرد است مو و رنگ چشمان روشنتری دارند.

گروهی از افراد هستند که جز هیچ کدام از این دوسته نیستند. این افراد پوستی خنثی دارند و رگ های انها رنگ واضح سبز یا ابی ندارد. انتخاب رنگ برای این افراد آزاد است.

انتخاب رنگ مو مناسب

علاوه بر رنگ مو مورد نظر و آن که رنگ مو متناسب باشد یا خیر مسئله ی مهم دیگری وجود دارد آن است که رنگ مویی انتخاب و تهیه شود که برای سلامتی مو مضر نبوده و رنگ طبیعی را جلوه کرده و حتی خاصیت درمانی نیز داشته باشد.

اگر همیشه رنگ مو روشن داشته اید:

زمانی که بیشتر عمر خود را با رنگ مویی روشن سپری کرده اید، معمولاپیشنهاد می شود، یک بار، رنگ موهای تیره تر را امتحان کنید،ممکن است در ابتدا با مخالفت هایی از سوی دیگران رو به رو شوید.

رنگ مو و رنگ چشم

تناسب رنگ چشم با رنگ مو، بر زیبایی رنگ چشم و رنگ مو می افزاید. علاوه بر این تناسب و هارمونی مناسب بین رنگ مو و رنگ چشم باعث جلوه ی بیشتر رنگ چشم شده  وهماهنگی خوبی را به وجود می آورد.

رنگ مو برای چشمان قهوه ای تیره

افرادی که رنگ چشمانشان قهوه ای تیره است اگر رنگ مویی همانند رنگ چشمشان انتخاب کنند، رنگ چشمانشان روشن تر به نظر خواهد آمد.بنابراین اغلب همان رنگ یا اندکی روشن تر برای رنگ مو انتخاب می شود.

رنگ مو در بهار و پاییز

استفاده از رنگ های گرم در فصول بهار و پاییز، باعث می شود زیباتر به نظر برسید هم از نظر دیگران و هم خودتان در این فضل با رنگ های گرم حس بهتری خواهید داشت و می توانید تناسب خوبی با رنگ لباستان نیز برقرار کنید.

رنگ مو برای موهای روشن

اگر رنگ مویی روشن دارید، بلوند طلایی، بلوند عسلی، کاراملی، مسی و..را امتحان کنید، این نوع رنگ ها برای رنگ موی روشن بهتر جواب می دهد.

رنگ مو برای موهای تیره

رنگ قهوه ای مانند رنگ چوب برای موهای تیره بهتر است و رنگ قوه ای تیره جلوه ی خاصی به رنگ موی تیره می دهد.

هایلایت
هایلایت

رنگ موهایی که توصیه نمی شود:

برخی از رنگ موها به اغلب افراد نمی آید و جالب نخواهد شد و در صورتی که فرد قبلا آنرا امتحان کرده باشد و یا در مواقعی که قصد هماهنگی این رنگ ها را با لباس یا گریم هایی دارد، بهتر است استفاده کند.

  • رنگ خاکی
  • قرمز
  • رنگ آبی
  • رنگ بنفش
  • رنگ سبز
  • پرریسک ترین رنگ مو، رنگ صورتی است که به صورت کمتر افرادی می آید.

لایت

زمانی که بر روی موهای تیره، قسمت هایی رنگ تیره تر با کلاه مش  ویا فویل کار شود، لایت نامیده خواهد شد و این نوع از رنگ بسیار زیباست و بین بانوان محبوب است.

انواع لایت

لایت انواع گوناگونی دارد از جمله : لولایت، های لایت ، مووی لایت ، سان لایت،مون لایت ، هاف لایت

لولایت مو چیست؟

موهایی که بسیار روشن و زننده شده است را می توان لولایت کرد و سایه روشنی روی مو ایجاد خواهد کرد و همچنین جلوه ی موهای روشن، بیشتر خواهد شد.

سان لایت چیست؟

در این روش بر زمینه ی روشن مو، رگه های روشن تر به کار خواهد رفت. رگه های روشن ممکن است با توجه به نظر مشتری روی موهای روشن و یا تیره متوسط انجام شود.

هاف-لایت
هاف-لایت

هاف لایت چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است، نیمی از مو به رنگی تیره و نیمی دیگر به رنگی روشن تر خواهد شد.

نوع دیگری هاف لایت موجود است که، نیمی از مو به صورت طولی به یک رنگ  ونییم طولی دیگر مو به رنگ دیگر خواهد بود.

مووی لایت چیست؟

مو را به قسمت های مختلف تقسیم کرده و درهر قسمت رنگ های مختلفی استفاده می شود.

مون لایت چیست؟

در این روش، بیضی بالای سر تیره تر و موهای زیرین رنگ روشن خواهد بود.

در آخر: در صورتی که بار اول است می خواهید رنگ ویا لایتی را روی موهای خود امتحان کنید و یا موهای اسیب دیده دارید، حتما قبل از مراجعه به هر نوع آرایشگاهی تحقیق کنید و مو این عنصر بسیار ارزشمند و ظریف را دست هر کسی نسپارید.

سالن زیبایی دنیای چهره ها

سالن زیبایی دنیای چهره ها آماده ارایه حرفه ای ترین و متنوع ترین خدمات با بهترین پرسنل
دنیای چهره ها تحت نظارت لیلا صالحی، کارشناسی ارشد روان شناسی وکارشناس زیبایی از دانشگاه زیبایی تهران می باشد.
خانم لیلا صالحی، محقق و پژوهشگر چهره پردازی دوره دیده زیر نظراساتید اروپایی، مانند : سوفیا وعابد و max مدرس در رشته کاربامواد شیمیایی و رنگسازی در تکنیک های جدید رنگ ولایت ومتدهای روز کمپانی های اورال و شوارتزکف و همینطور متخصص طراحی چهره ومدرس کانتورینگ واستروبینگ چهره

3 پاسخ

    1. با سلام، برای اطلاع از هزینه های روز و دقیق با شماره 4189463 0919 دنیای چهره ها تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 6 =