info[at]donyayechehreha.com

صفحه اصلی / مقالات / آموزش کوپ حرفه ای در تهران
۶ دقیقه
آموزش-کوپ-حرفه-ای

آموزش کوپ حرفه ای در تهران

آنچه می خوانید...
5/5 - (1 امتیاز)

آموزش کوپ حرفه ای

آموزش-کوپ-حرفه-ای

 

  کوپ، مدل موی خاص، شیک و در حین حال ساده است که از زمان های گذشته تا به حال مورد توجه بوده و همچنان پرطرفدار است، اگر مایل هستید درباره نحوه کوپ کردن مو در آرایشگاه ها اطلاعاتی کسب کنید و یا به دنبال آموزش کوپ حرفه ای مو هستید ادامه مطلب را با آرایشگاه حرفه ای برای کوتاهی مو همراه باشید.

زمانی که مدل مو را تغییر می دهید و یا آنرا کوتاه می کنید، راهی برای برگشت نیست، بناراین قبل از آن که به مو قیچی بزنید، حتما بهترین مدل مویی که برای فرم صورت شا مناسب است را انتخاب کنید.

اما واقعا چگونه می توان تعیین کرد که چهره چه فرمی دارد؟

انواع مدل صورت:

برای اندازه گیری و تعیین فرم صورت ابتدا باید قبلا اندازه پیشانی، فک و.. رابدانیم، نحوه اندازه گیری برای از قسمت های صورتبه شرح زیر است:

 • پیشانی: از تاج ابرو تا ریشه ی مو را برای مشخص کردن اندازه ی پیشانی،می تواند اندازه گیری نمود.
 • گونه ها: از نقطه ی بیرونی گوشه ی چشم به چشم دیگر فاصله ی بین گونه ها و عرض صورت است.
 • فک : از نوک چانه زاویه ای که فک به سمت بالا است، تا زیر گوش را اندازه گیری کنید و این اندازه را دوبرابر کنید.
 • طول صورت : از خط رویش مو تا نوک چانه را طول صورت می گویند.

حالا با اندازه گیری این قسمت ها، می توانید به خوبی فرم صورت خود را متوجه شوید:

 • فرم بیضی: طول صورت از عرض آن بیشتر است و همینطور فک بیشتر زاویه ای گرد دارد تا تیز، همینطور طول پیشانی از فک بیشتر است.
 • فرم مستطیلی: طول صورت بزرگتر از سایر قسمت ها است و پیشانی، گونه و فک تغریبا به یک اندازه هستند.
 • فرم مثلثی: فک بزرگتر از عرض بین دو گونه است.
 • فرم گرد: عرض بین دو گونه و طول صورت تغریبا اندازه مشابهی دارند و اندازه آن ها از فک و پیشانی که اندازه مشابهی دارند، بزرگتر است، فک زاویه ای بسیار نرم دارد و اصلا تیز نیست.
 • فرم قلب: در این حالت، پیشانی از فک و عرض صورت بیشتراست .
 • مربع: اندازه تمام قسمت ها تغیربا مشابه است اما زاویه فک در این حالت بیشتر تیز است تا گرد.
 • المس: طول صورت از همه بزرگتر است سپس گونه ها، پیشانی و فک به ترتیب از بزرگ به کوچک هستند.

آموزش-حرفه-ای-کوتاهی-مو-زنانه

نحوه انتخاب مدل موی مناسب برای موی شما:

مدل موی مناسب برای صورت بیضی:

از بهترین فرم های صورت، فرم بیضی است که تغریبا اکثر مدل موها برای فرم بیضی صورت مناسب است.

اگر موهای صاف و لختی دارید، می توانید با فرم بیضی شکل صورت خود، چتری داشته باشید زیرا فرم صورت با چتری، گرد به نظر آمده و زیباتر خواهد شد.

مدل موی مناسب برای صورت گرد:

بهتراست از مدل مویی استفاده شود که صورت بیش از قبل گرد به نظر نیاید. بدین ترتیب اگر مو را به صورت گرد و با چتری های کوتاه فرم دهید، صورت پرتر و گرد تر خواهد شد و بنابراین این مدل مو برای صورت گرد توصیه نمی شود.

مدل موی مناسب برای صورت مربعی:

افرادی که فرم صورتشان مربعی است، اغلب مدل موهای بلندتر و ساده برای آن ها مناسب است و بهتر است مو را به صورت چتری روی صورت نریزند و مورا بیش از اندازه کوتاه نکنند.

مدل موی مناسب برای صورت مثلثی:

افرادی که فرم صورتشان مثلثی است، بهتر است مو را طوری کوتاه کنند که صورت را در بربگیرد تا از فرم مثلثی  زاویه های صورت کاسته شود.

مدل موی مناسب برای صورت مستطیلی:

مدل مو باید به صورتی باشد که فرم مستطیلی صورت پهن تر به نظر بیاید، بنابراین هراندازه قد موکوتاه تر باشد بهتر است.

آماده سازی مو قبل از کوتاه کردن

 • قبل از آن که دستی به مو زده شود، باید مو کاملا مرتب، شانه زده و صاف باشد و همینطور سرو نحوه قرار گیری آرایشگر صحیح باشد تا مو یکدست کوتاه شود.
 • بنابراین مو را کاملا شانه بزنید، کمی آنرا نمناک کنید تا مجعد نباشد و بدون هرگونه گره ای باشد.

آموزش-کوتاهی-تخصصی

مراحل کوپ حرفه ای

 • به طور کلی مراحل کوتاهی مو به این صورت است که ابتدا آرایشگر از بغل سمت راست، پشت سر و بغل سمت چپ و در نهایت در مقابل و بالای سر می ایستد و با این ترتیب مو را کوتاه می کند.
 • تمام مو را نمی توان به یک باره کوتاه کرد و قیچی زد، بنابراین مو را باید به چند دسته تقسیم کنید و سپس هر دسته را متناسب با مدل مربوطه برش بزنید، بدین ترتیب مو را به دو دسته مساوی از پشت سر و بین  گوش ها تقسیم کنید، در ادامه برای شروع، با زاویه 0 درجه قیچی شروع به برش زدن کنید و تا زاویه 90 درجه که قیچی در حالتی موازی با زمین است، مو را کوتاه کنید.
 • با استفاده از خط راهنمایی که قبلا مشخص کرده اید، موهای تاج سر، موهای کناری را به کمک موهای پشت و خط راهنما کوتاه کنید.
 • زمانی که مو را کوتاه می کنید، باید دقت داشته باشید که از کنارمو تا موهای پشت سر را به یک اندازه کوتاه نکنید، به دلیل آن که در مدل کوپ موهای کنار بلندترهستند، بنابراین در حین کوتاه کردن موهای کناری قیچی را بازاویه 45 درجه نگه دارید و مو های کناری را در این حین به سمت عقب ببرید.
 • در انتها که بخش های مختلف مو را به اندازه مناسب کوتاه کردید، مو را شانه بزنید و کاملا مرتب کنید و با دقت مو را بررسی کنید تا مدل کوپ از موهای کناری تا پشت سر صحیح باشد و در صورت نیاز آن را اصلاح نمایید.

عروس سرا و سالن زیبایی دنیای چهره ها اماده ارایه حرفه ای ترین و متنوع ترین خدمات: خدمات زیبایی ناخن، کاشت ناخن، شینیون مو، رنگ مو تخصصی، صافی و احیای مو و.. با بهترین پرسنل می باشد.

جهت برقراری ارتباط با دنیای چهره ها، با شماره های 88211576 – 09194189463 تماس بگیرد.
و یا به آدرس اینستاگرام دنیای چهره ها مراجعه فرمایید.

کوتاه کردن چتری در مدل کوپ

در آخر چتری ها را باید کوتاه کنید، چتری ها متناسب با اندازه ی کلی مو باید کوتاه شود و شیب ملایمی از موهای کناری تا چتری داشته باشد.

نتیجه:

در صورتی که هیچ آشنایی با حرفه آرایشگری و کوتاه کردن مو ندارید و همینطور هنوز تصمیمی قطعی برای انتخاب مدل موی مناسب برای فرم صورت خود نگرفته اید، بهتر است کوپ کردن مو و کوتاه کردن مو را به آرایشگاه حرفه ای برای کوتاهی مو بسپارید و یا با آن ها مشورت کنید.

سالن زیبایی دنیای چهره ها

سالن زیبایی دنیای چهره ها آماده ارایه حرفه ای ترین و متنوع ترین خدمات با بهترین پرسنل
دنیای چهره ها تحت نظارت لیلا صالحی، کارشناسی ارشد روان شناسی وکارشناس زیبایی از دانشگاه زیبایی تهران می باشد.
خانم لیلا صالحی، محقق و پژوهشگر چهره پردازی دوره دیده زیر نظراساتید اروپایی، مانند : سوفیا وعابد و max مدرس در رشته کاربامواد شیمیایی و رنگسازی در تکنیک های جدید رنگ ولایت ومتدهای روز کمپانی های اورال و شوارتزکف و همینطور متخصص طراحی چهره ومدرس کانتورینگ واستروبینگ چهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =